I Ogólnopolski Zjazd Związku Słowiańskiego

W dniu 24.02.2007r. odbył się historyczny
Pierwszy Ogólnopolski Zjazd Związku Słowiańskiego

W Zjeździe wzięło udział 70 uczestników, w tym przedstawiciel Ambasady Ukrainy w Warszawie i 6-ciu zaproszonych gości zagranicznych z Rosji, Ukrainy i Białorusi.
Po przywitaniu uczestników został odtworzony hymn wszechsłowiański "Hej Słowianie", który jest równocześnie hymnem Związku Słowiańskiego.

posłuchaj:

Głos zabrali zagraniczni goście oraz uczestnicy Zjazdu reprezentujący środowiska naukowe, wojskowe i kombatanckie na tematy obecnej sytuacji narodów słowiańskich, planów rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w Polsce, globalizmu, ekologii i kultury.

Zjazd podjął 6 uchwał: o przeciwstawieniu się planom rozmieszczenia amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce, o zaprotestowaniu przeciwko odwołaniu z funkcji dyrektora Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych profesora Romana Kuźniara, o podjęciu działań na rzecz utworzenia Słowiańskiej Strefy Pokoju, protestu przeciwko zamknięciu szkoły średniej w Panącice-Kuków na Łużycach, o wystąpieniu z inicjatywą zmiany nazwy Euroregionu Nysa na Euroregion Łużyce i o włączeniu się Związku Słowiańskiego w organizację obchodów 600-lecia bitwy pod Grunwaldem.

Po zakończeniu Zjazdu zagraniczni goście zwiedzili Warszawę m.in Stare Miasto, Zamek Królewski, Łazienki, Wilanów oraz Pałac Kultury i Nauki.  Związek Słowiański   ©   Wszelkie prawa zastrzeżone